Bize ulaşın: 05161676889

Bebek Uyku Tulumu Neye Göre Seçilmelidir?

Yazar Emirhan GÜRSOY tarafından, February 17, 2023

Özellikle kış günleri için hazırlık yapan ebeveynler için uyku tulumu seçmek biraz karmaşık gelebilir. Bu yazımızda sizlere uyku tulumu seçilirken dikkat edilmesi gereken hususlara değineceğiz.

Bebeğin rahat bir uyku çekmesini önemseyen anne ve babalar için hatta minikler için uyku tulumu seçimi oldukça önemlidir.
Bebekler uykularında oldukça hareketlidir. Özellikle gece uykusunda sürekli üzerini açan bir bebeğiniz var ise uyku tulumu kullanmanızı tavsiye ederiz.

UYKU TULUMU SEÇİMİNDE ÖNEMLİ ETKENLER

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi bebekler uykularında oldukça hareketlidir. Rahat bir uyku çekmek için rahat hareket edebilmeleri gerekmektedir.
Gece boyu rahat ve deliksiz bir uyku için uyku tulumu beden tercihi oldukça önemlidir. Miniğinize küçük gelen uyku tulumu onun hareketini engelleyecek ve uyanmasına sebep olacaktır. Büyük gelen uyku tulumları ise üzerinden kolayca çıkacaktır. Bu yüzden bebeğinizin bedenine tam olan uyku tulumlarını tercih etmelisiniz.

Yazımıza devam ederken sitemizde bulunan Kız Bebek Uyku Tulumu ve Erkek Bebek Uyku Tulumu modellerimize göz atabilirsiniz.

UYKU TULUMUNDA KUMAŞ SEÇİMİ

Bebeğiniz için seçtiğiniz uyku tulumu onu terletmeyecek şekilde olmalıdır. Pamuk ipliğinden üretilmiş nefes alan ürünler bebeğinizi terletmez ve rahat bir uyku sağlar. Kısaca tercih edeceğiniz tulum zararlı boya veyahut maddeler içermeyen doğal pamuk ipliğinden üretilmiş tulumlar olmalıdır.

MODELİ KULLANIŞLI OLMALI

Bebeğiniz uykusunda hareket ederken üstünü açmaması için tasarlanmış fermuarlı yapısı ile kolay giydirilip çıkarılabilen tulumları tercih edebilirsiniz. Bebeğinizin altını kirletmesi durumunda tulumun sizlere pratiklik sağlaması oldukça önemlidir.

TOG DEĞERİNE DİKKAT!

Tog değeri : Anne ve Babaların uyku tulumu seçerken tulumun oda ısısı ile uyumunu belirten, bebeği üşütmeyen veya terletmeyen uyku tulumu seçimini kolaylaştıran bir değerdir.
Tog değeri oda ısısına uygun uyku tulumu seçiminizi oldukça kolaylaştıracaktır. Örneğin; 24-27 derece oda sıcaklığında 0.2 Tog değeri olan bir tulum tercih edilirken, 18-20 derece sıcaklıkta 2.5 Tog değerinde bir tulum tercih edilmelidir. 

BAŞA DÖN