Bebek Uyku Tulumu Neye Göre Seçilmelidir? – Bebelop
Skip to content
3

Bebelop - Blog

Bebek Uyku Tulumu Neye Göre Seçilmelidir?

by Emirhan GÜRSOY 17 Feb 2023

Özellikle kış günleri için hazırlık yapan ebeveynler için uyku tulumu seçmek biraz karmaşık gelebilir. Bu yazımızda sizlere uyku tulumu seçilirken dikkat edilmesi gereken hususlara değineceğiz.

Bebeğin rahat bir uyku çekmesini önemseyen anne ve babalar için hatta minikler için uyku tulumu seçimi oldukça önemlidir.
Bebekler uykularında oldukça hareketlidir. Özellikle gece uykusunda sürekli üzerini açan bir bebeğiniz var ise uyku tulumu kullanmanızı tavsiye ederiz.

UYKU TULUMU SEÇİMİNDE ÖNEMLİ ETKENLER

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi bebekler uykularında oldukça hareketlidir. Rahat bir uyku çekmek için rahat hareket edebilmeleri gerekmektedir.
Gece boyu rahat ve deliksiz bir uyku için uyku tulumu beden tercihi oldukça önemlidir. Miniğinize küçük gelen uyku tulumu onun hareketini engelleyecek ve uyanmasına sebep olacaktır. Büyük gelen uyku tulumları ise üzerinden kolayca çıkacaktır. Bu yüzden bebeğinizin bedenine tam olan uyku tulumlarını tercih etmelisiniz.

Yazımıza devam ederken sitemizde bulunan Kız Bebek Uyku Tulumu ve Erkek Bebek Uyku Tulumu modellerimize göz atabilirsiniz.

UYKU TULUMUNDA KUMAŞ SEÇİMİ

Bebeğiniz için seçtiğiniz uyku tulumu onu terletmeyecek şekilde olmalıdır. Pamuk ipliğinden üretilmiş nefes alan ürünler bebeğinizi terletmez ve rahat bir uyku sağlar. Kısaca tercih edeceğiniz tulum zararlı boya veyahut maddeler içermeyen doğal pamuk ipliğinden üretilmiş tulumlar olmalıdır.

MODELİ KULLANIŞLI OLMALI

Bebeğiniz uykusunda hareket ederken üstünü açmaması için tasarlanmış fermuarlı yapısı ile kolay giydirilip çıkarılabilen tulumları tercih edebilirsiniz. Bebeğinizin altını kirletmesi durumunda tulumun sizlere pratiklik sağlaması oldukça önemlidir.

TOG DEĞERİNE DİKKAT!

Tog değeri : Anne ve Babaların uyku tulumu seçerken tulumun oda ısısı ile uyumunu belirten, bebeği üşütmeyen veya terletmeyen uyku tulumu seçimini kolaylaştıran bir değerdir.
Tog değeri oda ısısına uygun uyku tulumu seçiminizi oldukça kolaylaştıracaktır. Örneğin; 24-27 derece oda sıcaklığında 0.2 Tog değeri olan bir tulum tercih edilirken, 18-20 derece sıcaklıkta 2.5 Tog değerinde bir tulum tercih edilmelidir. 

930 x 520px

SPRING SUMMER LOOKBOOK

Sample Block Quote

Praesent vestibulum congue tellus at fringilla. Curabitur vitae semper sem, eu convallis est. Cras felis nunc commodo eu convallis vitae interdum non nisl. Maecenas ac est sit amet augue pharetra convallis.

Sample Paragraph Text

Praesent vestibulum congue tellus at fringilla. Curabitur vitae semper sem, eu convallis est. Cras felis nunc commodo eu convallis vitae interdum non nisl. Maecenas ac est sit amet augue pharetra convallis nec danos dui. Cras suscipit quam et turpis eleifend vitae malesuada magna congue. Damus id ullamcorper neque. Sed vitae mi a mi pretium aliquet ac sed elitos. Pellentesque nulla eros accumsan quis justo at tincidunt lobortis deli denimes, suspendisse vestibulum lectus in lectus volutpate.
Prev Post
Next Post

Thanks for subscribing!

This email has been registered!

Shop the look

Choose Options

Edit Option
Have Questions?
Back In Stock Notification
Terms & Conditions
What is Lorem Ipsum? Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged. It was popularised in the 1960s with the release of Letraset sheets containing Lorem Ipsum passages, and more recently with desktop publishing software like Aldus PageMaker including versions of Lorem Ipsum. Why do we use it? It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum is that it has a more-or-less normal distribution of letters, as opposed to using 'Content here, content here', making it look like readable English. Many desktop publishing packages and web page editors now use Lorem Ipsum as their default model text, and a search for 'lorem ipsum' will uncover many web sites still in their infancy. Various versions have evolved over the years, sometimes by accident, sometimes on purpose (injected humour and the like).
this is just a warning
Giriş Yap
Alışveriş Sepeti
0 items